GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 8641386
*
nr 864 1386
Fat
+ ljusstakar, 6 del, Keramik
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2013
kl 18:03:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 20:56:43
1
Vinnande bud
8/12 22:07:40
2
150 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik ljusstakar ljusstake
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
3 juni kl 18:02
-
2039 Fat
silver, Karl Anderson, 1919. Diameter: 26 cm, vikt..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:06
-
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
9158 Kaffe-/ teservis
40 delar, Japan, dekor av körsbärsblom och fågel, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49
*
Fat
nr 864 1386
Fat
+ ljusstakar, 6 del, Keramik
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 20:56:43 | 1 | Vinnande bud |
8/12 22:07:40 | 2 | 150 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik ljusstakar ljusstake
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34 -
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
3 juni kl 18:02
-
2039 Fat
silver, Karl Anderson, 1919. Diameter: 26 cm, vikt..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:06 -
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
9158 Kaffe-/ teservis
40 delar, Japan, dekor av körsbärsblom och fågel, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49